Poznávací procházka na Landek s opékáním

obsahuje 2 komentáře

Termín akce: sobota 23. 4.

Vážení přátelé, příznivci UDN,

dovoluji si Vás pozvat na méně náročnou vycházku na Landek. Cestou uvidíme uhelné sloje, které vlivem vrásnění vystoupily na povrch. Pravěcí lidé, kteří tam žili, zjistili, že ten „černý kámen“ hoří a tak začalo pravěké využívání uhlí v našem regionu. Také se tam našla tzv. Landecká Venuše, stará asi 20 tis. let, v areálu Landek parku (bývalý areál dolu Ed. Urx, původně Anselm). V r. 1976 jsem tam začínal jako hornický učeň 1. ročník výhradně zámečnické práce. 3. ročník už probíhalo fárání v dole a rubání. Kdo bude mít zájem, na místě lze zakoupit občerstvení a po té shlédnout expozici důlních strojů s mým fundovaným výkladem důlního technika (steigera). Po té se odebereme do krásného zajímavého lesa. Oblasti, kde žili pravěcí lidé. Cestou narazíme na vyhlídku s ohništěm. Opečeme si vlastní buřty a vrátíme se do místa, odkud jsme vyšli. Návrat těžko odhadnout. Když nebudou navazovat spoje, kousek od zastávky je stylová útulná hospůdka Isora. V ní lze vyčkat na spoj.

Věřím v hojnou účast a že Vás moje psaní oslovilo.

SRAZ v 10 hod na zastávce Koblov.

NAVRHUJI autobus č. 52. Nástupní stanice Křižíkova 9:33 h. Na Křižíkovu jede každá tramvaj směr hl. nádraží a Přívoz.

Jenda Kubíček, 603 908 871

2 komentáře

 1. Jenda Kubíček
  | Odpovědět

  Děkujeme Dani za hezký chválíci příspěvek. Akce byla vymyšlená právě proto, aby se líbila účastníkům zájezdu. Aby při ní došli k jiným lepším myšlenkám. Jenda

 2. Dana Salamonová
  | Odpovědět

  Dobrý den,
  děkuji všem, kteří vymysleli a připravili vycházku na Landek (a taky objednali krásné počasí). Jarní výlet se vydařil, byl akorát tak dlouhý, aby nám před opékáním špekáčků pořádně vyhládlo. Technicky založené fanoušky zaujaly vystavené důlní stroje, mi se představa práce s nimi v minimálním prostoru a nejspíš za velkého hluku vůbec nelíbila, byly to asi galeje. Naštěstí je dnes areál Landek příjemné místo pro relaxaci, zajímavý pohled na Ostravu, dobrý tip na malý výlet.

Napište komentář