Pojďme do divadla

obsahuje Žádné komentáře

Činohra SISSI (Útěky Alžběty Rakouské), předpremiéra 7.6.2017 v Divadle Jiřího Myrona v 10 hod.

Výpravná historická freska o oblíbené rakouské císařovně. Sissi jako moderní žena – samostatná, sebevědomá, vzdělaná a krásná, ale stejně tak osamocená, frustrovaná a trpící. Portrét ženy nejen všestranně nadané a obdivované, ale zároveň obyčejně lidské ve své bezbrannosti, v níž se nikdy nedovedla přizpůsobit přísné atmosféře dvora a autoritářské tchýni Žofii, na což doplatilo její manželství i děti.

 

Opera LAZEBNÍK SEVILLSKÝ – české přebásnění Jarek Nohavica, předpremiéra 14.6.2017 v Divadle Antonína Dvořáka v 10 hod.

Jásejte, trubky, zahlahol, fanfáro! Vchází sám velký lazebník Figaro! Po patnácti letech se do Ostravy vrací Lazebník! Příběhem sluhy Figara a jeho pána, rezonujícím při rossiniovském parlandu, se nechal inspirovat i ostravský rodák Jaromír Nohavica, který u příležitosti 200. výročí prvního uvedení Lazebníka sevillského vytvořil pro NDM nové české libreto. Pro Národní divadlo moravskoslezské již v nedávné minulosti vyhotovil české přebásnění libret ke třem operám Wolfganga Amadea Mozarta.

 

Cena vstupenky je vždy 100,– Kč. Sraz bude v divadle půl hodiny před začátkem představení. Kapacita je omezena, prosím, abyste se přihlásili co nejdříve Zuzce Stoszkové na telefon 733 739 015.

Napište komentář