Pojďme do divadla – 20.11.2019

obsahuje Žádné komentáře

Zveme vás na předpremiéru baletu ROSSINIHO KARTY v Divadle Jiřího Myrona:

ROSSINIHO KARTY https://www.ndm.cz/cz/balet/predstaveni/5671-rossiniho-karty/2019-11-21/34401/

Komponovaný baletní večer ROSSINIHO KARTY je nazvaný podle stejnojmenné choreografie Itala Maura Bigonzettiho. Dílo se dočkalo skvělého přijetí jak u kritiky, tak u publika napříč Evropou a severní Amerikou, především díky působivému spojení Rossiniho hudby a moderního tanečního projevu.

V první části večera představíme českému divákovi poprvé dílo španělského choreografa Juanja Arquése, který se věnuje nejen tanci, ale také divadlu obecně, filmu, módě a performancím. Choreografie Consequence / Následky je inspirovaná nekonečným vývojem vztahu mezi přírodou a člověkem a vlivy moderních technologií. Lidská síla je zde vyjádřena jediným duetem muže a ženy. Žena je svým partnerem ochraňována a unášena za živého doprovodu houslí a violoncella na hudbu oscarového skladatele Johana Johannsona. Otázka vlivu technologií na člověka zůstávají v závěru díla nezodpovězená.

Předpremiéra je dopoledne 20.11.2019, přesný čas je znám až týden předtím. Cena lístku je 100 Kč, který zaplatíte před představením.
Přihlašujte se co nejdříve, nejpozději do čtvrtku 14.11.2019, Petře Procházkové pprochaz@centrum.cz, tel. 605 965 313, protože počet lístků je omezen.

Napište komentář