2021-08-29 Neděle u Žermanické přehrady+Posezení u Mynářových

obsahuje 1 komentář

Přes očekávané nedělní přeháňky jsme se rozhodli tuto naplánovanou akci, původně spojenou i s koupáním, neodvolávat. Zveme všechny zájemce o prohlídku Žermanické přehrady z přehradní hráze a jejího okolí, včetně přírodní památky Žermanický lom (odkud se těžil kámen na její výstavbu). A též na následně posezení a kuželkový turnaj a grilování na zahradě u Mynářů.

Program přizpůsobíme počasí, ale určitě si s sebou vezměte PLÁŠTĚNKU nebo DEŠTNÍK, a přiměřené oblečení a obutí.

Doporučené spojení – Autobus odjezd z „Ostrava ÚAN“ (stanoviště 10) v 9.52 do „Žermanice rozcestí“ s příjezdem 10.35 (směr Frýdek-Místek), kde se sejdeme.

Pak už společně pěšky asi 1,5 km po asfaltce k hrázi, kde je travnatá pláž hned za parkovištěm aut a hospůdka (pláž je vlevo, když stojíte na hrázi a máte vodu před sebou), poté po modré značce k Mynářovým na zahradu s prostorným altánem asi 5 km, popřípadě pro zájemce autem.
Mynářovi pro nás na odpoledne připravují teplé jídlo (příspěvek dobrovolný), takže stačí si vzít s sebou jen něco na polední svačinku. Na zahradě se pobavíme, zahrajeme si kuželky a zazpíváme při kytaře.
Plánovaný odjezd z Těrlicko Obecní úřad (1 km pěšky) v 19.25 do Havířova, kde máte přestup v 19.46 do Ostrava ÚAN.
Doufáme, že aspoň trochu vyjde počasí, ale užijeme si to v každém případě. Mynářovi

Jeden komentář

  1. Radomír Vyvial
    | Odpovědět

    Děkujeme celé rodině Mynářových za příjemný společně prožitý den, jakož i za jeho vzornou přípravu. Myslím, že se všem účastníkům výlet, jakož i následné posezení, moc líbily.

Napište komentář