Dovolená 2019 – Slovensko

obsahuje Žádné komentáře

Pojedeme v termínu 31.8.-7.9.2019 na týden do vesničky Námestovo, která je oblíbeným turistickým centrem u Oravské přehrady na Slovensku.

Máme zde pronajaté vedle sebe turistické chatky v Hotelu Ranč u Edyho s kapacitou až 10 osob v jedné chatce se základním vybavením. (např. velké hrnky na kafe určitě s sebou). V přízemí chatky je společenská místnost s kuchyňkou, sociální zařízení a jeden dvoulůžkový pokoj. V prvním patře je dále třílůžkový a pětilůžkový pokoj. Venku se nachází posezení. V hotelu je signál wifi.

Hotel Ranč u Edyho je oblíbený a nachází se 100 metrů od Oravské přehrady. V hotelu je rustikální restaurace s terasou, podávající jídla slovenské kuchyně. Požádali jsme hotel o možnost zajištění večeří. Hotel má vlastní ranč a přístav. Jsou možné projížďky lodí po přehradě, na koni nebo v kočáře. Lze si zahrát i tenis – antuka, asfalt. Uvnitř hlavní budovy je biliard, stolní tenis, venku lukostřelba, krytý altánek, gril, hřiště pro děti, či volejbalové a fotbalové hřiště zdarma. V přehradě se budeme moci koupat, Ranč u Edyho má dokonce i vlastní bazén, kde je zřejmě vstupné.

Ranč je vzdálen 2 km od centra Námestova, 15 km od hradu Orava, 22 km od termálních koupelí Meander park Oravice a dalších atraktivních míst. V městečku i v okolí jsou různé obchody, restaurace či hospůdky. V okolí je spousta turistických a cykloturistických tras, můžeme třeba navštívit sochu Ježíše Krista v Klině, dřevěný kostelík v Tvrdošíně, Oravský hrad a Podhrádok, vodní elektrárnu na přehradě, zúčastnit se plavby po Oravské přehradě s prohlídkou Slanického ostrova umenia, nebo projížďky kolem ptačího ostrova.

Cena za ubytování pro klienty je 280,- Kč/noc, celkem 1960,- Kč. Pro rodinné příslušníky a kamarády bez psych. onemocněním je cena 300,-/noc, celkem 2100,- Kč. Sleva pro klienty s psych. onemocněním, kteří jedou na dovolenou poprvé, anebo pro děti do 12 let, je 200,- Kč. Pro zájemce s nízkými příjmy je možnost požádat o individuální slevu.

Co se týče dopravy, je tato dovolená v příznivé vzdálenosti pouhých 155 km od Ostravy. Nejlepším řešením by byla doprava osobními auty. Jelikož to není daleko, navrhuji cenu 350,-/osoba za zpáteční jízdu, která by se platila řidiči. Doprava veřejnými dopravními prostředky je také lehce realizovatelná (vlak z Ostravy, pak autobus do Námestova).

PROSÍM PŘIHLAŠTE SE CO NEJDŘÍV, KVŮLI BLOKOVÁNÍ UBYTOVACÍ KAPACITY!!! OZVĚTE SE TEDY CO NEJRYCHLEJI IBĚ VYVIALOVÉ. Telefon 733 734 306, email ivyvialova@seznam.cz.

Nejlepší je se předem domluvit, kdo s kým bude bydlet. Jinak budeme jednotlivce přidělovat a potvrzovat do pokojů podle pohlaví a doby přihlášení. Úhrada by již měla být po potvrzení přihlášení převodem na účet 2100320801 / 2010 ve Fio bance, nebo v hotovosti po domluvě s Ibou. (Přihláška je po domluvě závazná. Stornopoplatek je dle doby stornování zájezdu.)

Dovolená je určena primárně pro ty klienty, kteří jsou schopni se o sebe samostatně postarat, popř. budou mít s sebou doprovod, aby jim pomáhal. MUDr. Dobrá sice pojede na dovolenou také, avšak nikoli v roli lékaře, nýbrž jako rekreant. Program na dovolené není organizován.

Napište komentář