25.4.2021 z Jistebníku přes CHKO Poodří zpět do Ostravy

obsahuje Žádné komentáře

PRO FOTKY Z VÝLETU KLIKNI SEM.

Ty, kdo ještě nemají program na tuto neděli 25. dubna 2021, srdečně zveme na společné zážitky při putování z Jistebníku zpět do Ostravy rovinatým terénem, kolem jistebnických rybníků, meandrů řeky Odry a přes Chráněné území Národní přírodní rezervace Polanská niva.

2 místa SRAZU:

  • 9:30 na konečné tramvají DUBINA, odtud pak společně BUS č. 203, odjezd v 9:38, příjezd do Jistebníka žel. st. v 9:59, kde vyčkáme příjezdu vlaku s druhou skupinou Dobráků.
  • 10:34 osobní VLAK č. 3368 z Ostravy-SVINOV (směr Suchdol nad Odrou) přes Polanku do Jistebníka, příjezd v 10:41. Buďte na nádraží o něco dříve, abyste si stačili koupit lístky. Navrhuji si sedat doprostřed vlaku, abychom se lépe našli.

S sebou: Turistické boty vhodné i do občasného bláta – je to u vody. Na rybnících budou k vidění ptáci, kteří zde buď hnízdí, nebo zde mají přestávku na cestě do severnějších krajin, takže dalekohledy, fotoaparáty, popř. vhodné krmivo pro opatrné přilákání labutí. Jakmile vyjdeme z chráněných končin, lze si udělat ohýnek, tedy buřtíky. Oblečení dle počasí – má být slunečno, kolem 9°C, doporučuji tedy karimatku nebo deku na opalování.

Návrat: pěšky k MHD, např. v O.-Zábřeh.

DŮLEŽITÉ: Prosím všichni zájemci se hlaste Radomíru Vyvialovi 603255894, abychom na sebe počkali.

A taky si zasloužíme nějakou odměnu:

 

Napište komentář