2024-05-08 VÝLET společně z Landeku do Komenského sadů – pěšky či na kole?

obsahuje Žádné komentáře

DATUM VÝLETU: STŘEDA 8. KVĚTNA – Den vítězství

KONTAKT PRO PĚŠÍ: Iba Vyvialová, 733 734 306

KONTAKT CYKLISTÉ: Radomír Vyvial, 603 255 894

 

Ahoj, kamarádi!

Na státní svátek ve středu 8.5. jsme vymysleli společný sváteční výlet pro kolaře i pěší.
Sraz pěších i cyklistů bude na Landeku u Hornického muzea v Petřkovicích mezi 11.-12. hodinou, kde strávíme společně čas.
Ve 14 hodin pak vyrazíme pěší i cyklisté po různých trasách se společným cílem Komenského sady u Památníku RA, kde se znovu všichni setkáme v 16 hodin. Cestou se na chvilku zastavíme na soutoku řek Odry a Ostravice. Mapy obou tras přiloženy.
Pěší: Příchod k Hornickému muzeu na Landeku pěšky hromadnou dopravou na zastávku Hornické muzeum v Petřkovicích, nejlépe autobusem, a odtud 500 m do Hornického muzea, Landek.
Též je možné přijet tramvajemi č. 8 a 14 na zast. Přívoz, Hlučínská, a odtud pěšky přes Odru do Petřkovic.
Z Landeku se půjde ve 14 hodin s Ibou ke Komenského sadům. Celková délka trasy cca 5 km.
Cyklisté bez kola – sraz u OC Billa v 9.00 hodin, zadní vchod, jak se jde ke klubovně. Nutno dojednat předem s Radomírem Vyvialem.
Poté se pojede po trase přes Bělský les do Zábřehu k řece Odře a odtud po proudu k mostu pro pěší (Svinovská lávka) v Nové Vsi, kde se sejdeme s cyklisty z Poruby a Svinova v 10 hodin. Tam na sebe počkáme. Po krátké přestávce v 10.30 pojedeme všichni společně do Hornického muzea, kde se setkáme s pěšími.
Z Landeku ve 14.00 pojedou cyklisté po cyklostezce k soutoku řek Odry a Ostravice a poté po slezském břehu Ostravice k mostu pro pěší k Památníku RA, kde se znovu setkáme s pěšími. Cyklisty povedou Radomír a Linda Vyvialovi.
Celá cesta pro cyklisty vede po cyklostezkách, lze to zvládnout na jakémkoli funkčním kole, je to po rovině, většinou po asfaltových stezkách. Nezapomeňte na přilby. Cyklisté se mohou připojit i jinde po trase anebo až na Landeku.
Prosíme, nejlépe se předem spojte s Radomírem 603 255 894, aby se domluvilo, kdo se kde přidá.
Zdravím všechny a sportu a výletu zdar!
Radek

Napište komentář